Dotacje dla rolnictwa

Energetyczna Rewolucja na Polu: Fotowoltaika w Nowoczesnym Gospodarstwie Rolnym

W dzisiejszym dynamicznym świecie rolnictwo przechodzi znaczące zmiany, aby sprostać wyzwaniom związanym z zrównoważonym rozwojem i efektywnością. Jednym z kluczowych elementów transformacji w nowoczesnym gospodarstwie jest zastosowanie fotowoltaiki – technologii pozyskiwania energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Uzyskaj dotację do instalacji fotowoltaicznej

OBSZAR B: Energia słoneczna do 50 kW

– inwestycja w instalację fotowoltaiczną z magazynem energii, systemem zarządzania energią lub z pompą ciepła,

dotacja w wysokości do 65%.

Maksymalna kwota pomocy:

– w obszarze A i B: maksymalnie 1 500 000 zł (z uwzględnieniem limitu do 200 000 zł dla obszaru B)

Skontaktuj się z nami i sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

Tel.: 537 415 434

biuro@etikon.pl

corabagro-zdj-v2

Innowacyjnym rozwiązaniem dla każdego gospodarstwa jest fotowoltaika pionowa. Jest to instalacja która nie zabiera w ogóle powierzchni, a montowana jest w kierunkach wschód-zachód. Dzięki takiemu umiejscowieniu, wykorzystujemy słońce które rano wstaje, czyli wtedy kiedy zaczynamy pracę, oraz słońce zachodzące dające nam energię do autokonsumpcji podczas prac wieczornych. Jest to idealne rozwiązanie ponieważ nie oddajemy energii do siecie, ponieważ całą wykorzystujemy do codziennych zajęć.

Jeżeli gospodarstwo pracuje także w godzinach popołudniowych można tak podzielić instalację aby część była ustawiona w położeniu południowym i zasilała nam urządzenia przez cały dzień.

Każdy z nas wie, ze postęp technologiczny wiąże się ze zwiększeniem poboru energii i każdy rolnik powinien zadbać o niezależność energetyczną. Dzięki produkcji własnej energii elektrycznej rolnicy nie są już tak bardzo uzależnieni od dostawców zewnętrznych. To oznacza większą stabilność energetyczną, zwłaszcza w obszarach, gdzie dostęp do tradycyjnych źródeł energii może być ograniczony.

Przykład:

Dla gospodarstwa rolnego zużywającego rocznie 30 000 kWh należy zamontować instalację pionową w orientacji wschód-zachód o długości 60m oraz szerokości TYLKO 10cm! Plusem jest to, że taka instalacja może nam służyć jako płot czy ogrodzenie. Montaż takiej instalacji od dostarczenia całego potrzebnego sprzętu to 3 do 5 dni roboczych.

Ważną informacją, że przy aktualnych warunkach na rynku zwrot takiej inwestycji to 5 lat.

Od czego jednak należy zacząć?

Od kompleksowego audytu. Jest to bezpłatna usługa, podczas której handlowiec razem z gospodarzem dokładnie zapoznaje się z profilem gospodarstwa, z potrzebami dziennymi na energię, a także co ważne, z planami na przyszłość. Następnie sprawdzane są możliwości umiejscowienia instalacji i wybór najlepszej możliwej opcji. Po takim audycie przygotowany jest projekt i indywidualna oferta. Poza doradztwem i montażem zajmujemy się także przygotowaniem całej dokumentacji, a także pomaga w uzyskaniu dofinansowania. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami, wszystko zawarte jest w umowie.

Zastosowanie fotowoltaiki w nowoczesnym gospodarstwie rolnym ma wielorakie korzyści. Oferuje ona nie tylko zrównoważoną produkcję energii, ale także przyczynia się do oszczędności kosztów, niezależności energetycznej, inwestycji w przyszłość oraz korzystania z dostępnych dofinansowań. Dlatego też, inwestycja w fotowoltaikę staje się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla rolników, którzy pragną nie tylko zwiększyć efektywność swojego gospodarstwa, ale także uczestniczyć w globalnych wysiłkach na rzecz ochrony środowiska.

www-dotacja

Skontaktuj się z nami i sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

Tel.: 537 415 434