Dotacje i ulgi

Instalacje fotowoltaiczne to inwestycja, która dostępna jest dla każdego. Osoby zainteresowane tą formą ekologicznego pozyskiwania energii mogą bowiem skorzystać z wielu atrakcyjnych form dofinansowania i ulg podatkowych dostępnych w ramach licznych programów. W ETIKON oferujemy kompleksowe wsparcie w przeprowadzeniu całego procesu pozyskiwania dofinansowania.

Wśród dotacji i ulg przeznaczonych dla osób zainteresowanych inwestycją w instalacje fotowoltaiczne znaleźć można kilka bardzo atrakcyjnych wariantów dofinansowania.

„AGRO ENERGIA” Kliknij i dowiedz się więcej

Program „AgroEnergia” to alternatywa stworzona dla obszarów wiejskich, która zakłada możliwość ubiegania się na dotacje i pożyczki na inwestycje w ramach budowania samodzielności energetycznej tych rejonów. W ramach programu:

 • możliwe jest zadbanie o poprawę jakości powietrza oraz klimatu;
 • pomoc finansowa udzielana jest w postaci dotacji do maksymalnie 65% kosztów kwalifikowanych inwestycji oraz w formie pożyczki, którą pokryć można nawet do 100% kosztów kwalifikowanych do 200 tyś.
 • jego realizacja przewidziana jest na lata od 2019 – 2025;
 • skorzystać z dotacji lub pożyczki mogą rolnicy.

„CZYSTE POWIETRZE”

Kliknij i Sprawdź więcej.

Program „Czyste Powietrze” to wariant opracowany z myślą o termomodernizacji budynków jednorodzinnych oraz wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe. Opcja ta ma pomóc w uzyskaniu rzeczywistych oszczędności finansowych, w tym także ma wspomóc środowisko naturalne poprzez ograniczenie emisji pyłów, gazów cieplarnianych oraz innych substancji. Rozwiązanie to:

 • przewiduje dopłatę lub niskoprocentową pożyczkę na ww. inwestycje;
 • nabór wniosków do programu prowadzony jest do 30 czerwca 2027 roku, a ich rozpatrywanie będzie prowadzone w trybie ciągłym przez właściwe terytorialnie Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
 • skierowane jest do właścicieli domów jednorodzinnych oraz osób posiadających zgodę na budowę budynku jednorodzinnego.

Pragniesz skorzystać z programów dofinansowania? Masz pytania? Serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

wypełnij formularz - oddzwonimy i odpowiemy na wszelkie pytania

  Temat zapytania:

  Zgoda na marketing telefoniczny Etikon (czytaj więcej)

  Zgoda na marketing mailowy Etikon (czytaj więcej)

  Rozwiąż: