Gwarancja

W Etikon najwyższa jakość usług to równocześnie gwarancja satysfakcji. Nasze produkty to rozwiązania renomowanych producentów najwyższej klasy, a realizowany przez nas montaż i serwis wykonuje fachowa ekipa specjalistów. W naszej firmie zadbaliśmy o zapewnienie gwarancji na:

 • moduły fotowoltaiczne,
 • zachowanie mocy,
 • falownik,
 • wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

Gwarancja na moduły fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaiczne wykorzystywane w naszych instalacjach oferują gwarancję nawet do 15 lat. Obejmuje ona konstrukcję modułu, czyli wszelkie aspekty dotyczące ewentualnego pęknięcia szyby, rozwarstwienia modułu, odklejenia folii czy pęknięć ramy. Uszkodzenia modułów wynikające z wadliwego ich montażu nie podlegają gwarancji.

Gwarancja na zachowanie mocy

Kolejną ważną gwarancją jest gwarancja zachowania mocy znamionowej, która pozwala nam zapewnić, że oferowane przez nas rozwiązania są produktami do wieloletniej eksploatacji oferującymi wysoką wydajność. Gwarancja zachowania mocy sięga 25 lat działania paneli fotowoltaicznych – w najnowocześniejszych modelach sięga nawet 30 lat. W ramach tej gwarancji producent zapewnia zachowanie mocy szczytowej (wartości procentowej mocy nominalnej wskazanej w karcie produktu na koniec 25 roku eksploatacji) w warunkach prawidłowej eksploatacji modułów fotowoltaicznych. Na ogół moc ta wynosi 80%, jednak niektóre moduły oferują ją w zakresie 85-90% pierwotnej mocy znamionowej.

Gwarancja na falownik

Ten rodzaj gwarancji obejmuje falownik – inwerter, czyli główny element instalacji fotowoltaicznej odpowiedzialny za przekształcanie prądu stałego wytwarzanego przez moduły w prąd zmienny wykorzystywany w sieci i przez domowe urządzenia. To jego jakość decyduje o sprawności działania systemu. W naszej ofercie posiadamy rozwiązania objęte gwarancją 5-letnią, jak i modele wyższej klasy, które zapewniają 10 lat gwarancji sprawnego funkcjonowania falownika.

Gwarancja Etikon na wykonanie instalacji fotowoltaicznej

W Etikon, poza gwarancją na podzespoły instalacji fotowoltaicznych zapewniamy również 2 letnią gwarancję na usługę ich wykonania. Dodatkowo 10-letnią gwarancją objęliśmy również cały system montażowy.

Warunki uzyskania gwarancji i jej egzekucja

Możliwość skorzystania z uprawnień wynikających z gwarancji konieczne jest wykonanie instalacji fotowoltaicznych zgodnie z zaleceniami producenta modułów fotowoltaicznych. Kluczowa jest tutaj realizacja montażu przez wykwalifikowaną ekipę monterów z uprawnieniami.

Każdą wykrytą wadę należy niezwłocznie zgłosić bezpośrednio u producenta lub za pośrednictwem firmy wykonującej instalację fotowoltaiczną. W niektórych wypadkach, zgłoszenie może nastąpić w przeciągu kilku dni od wykrycia nieprawidłowości. Dla należytego zgłoszenia usterki niezbędne jest załączenie pełnej dokumentacji instalacji, w tym także faktury lub protokołu zdawczo-odbiorczego.

Wystawca gwarancji zastrzega sobie prawo do wyboru formy naprawienia wady w przypadku uznania reklamacji. W grę wchodzi wyłącznie naprawa modułu lub innego wadliwego elementu, a nie wymiana go na nowy.

Działamy na wielu płaszczyznach, dlatego zapewniamy fachowe wsparcie wykwalifikowanych specjalistów od systemów fotowoltaiki – zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni zarówno poprzez formularz kontaktowy, email jak i telefon.

wypełnij formularz - oddzwonimy i odpowiemy na wszelkie pytania

  Temat zapytania:

  Zgoda na marketing telefoniczny Etikon (czytaj więcej)

  Zgoda na marketing mailowy Etikon (czytaj więcej)

  Rozwiąż: