Instalacja fotowoltaiczna –  sposób na drożejącą energię elektryczną.

Jak obniżyć efektywnie rachunki za prąd?
Co to jest Fotowoltaika?
Instalacja fotowoltaiczna, dla kogo?
Instalacja fotowoltaiczna a PROSUMENT.
Jak działa instalacja fotowoltaiczna?
Ile możesz zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?
Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej

Dochodzące w ostatnim czasie informacje o drożejącej energii elektrycznej, niestety dotyczą również – naszego powiatu.

Zużywamy coraz więcej energii elektrycznej, ponieważ chcemy żyć bardziej komfortowo. Pędzący dzisiaj czas oraz postępująca cyfryzacja urządzeń życia codziennego, stawia przed nami nowe możliwości. Budując lub modernizując dom mamy do dyspozycji szereg nowoczesnych technologii. Możemy ogrzewać dom nowoczesnym ogrzewaniem elektrycznym, podgrzać ciepłą wodę użytkową, a w letnie upalne dni, schłodzić pomieszczenia za pomocą klimatyzacji a nawet przemieszczać się  nowym elektrycznym samochodem. Te wszystkie możliwości daje nam energia elektryczna.

Jak obniżyć efektywnie rachunki za prąd?

Zastanawiasz się jak efektywnie obniżyć rachunków za energię elektryczną? Jest kilka sposobów.

Możesz zrezygnować z dostaw energii, rozwiązać obecną umowę na dostawy i sprzedaż energii elektrycznej i wyrzec się technologicznych udogodnień. Jednak to drastyczne rozwiązanie nie wchodzi w rachubę.

Możesz znaleźć tańszego sprzedawcę energii elektrycznej. Tu niestety narażasz się na kontakt z różnymi firmami, skomplikowanymi zapisami w umowach, a nawet na nieprzyjemne konsekwencje związane z upadkiem tych sprzedawców, o czym mogłeś usłyszeć w ubiegłym roku.

Możesz również, co szczególnie zalecamy zostać producentem energii elektrycznej i wytwarzać ją ze słońca. Słońce to jak wszyscy wiemy źródło niewyczerpalne oraz energia bardzo ekologiczna.

Co to jest Fotowoltaika?

Fotowoltaika to proces przetwarzania światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej, jest wytwarzaniem prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Instalacja fotowoltaiczna, dla kogo?

Instalacja fotowoltaiczna jest korzystna praktycznie dla każdego kto ma trochę powierzchni dachu bądź działki i zdecyduje sie na jej instalację. Wystarczy dach lub działka zorientowane na południe, ustawodawca od 2015 roku dał możliwość wybudowania instalacji Fotowoltaicznej której to zadaniem jest produkcja energii elektrycznej.

Jesteś przysłowiowym Kowalskim, Rolnikiem, Przedsiębiorcą, członkiem Wspólnoty Mieszkaniowej, czy może należysz do  Związku Wyznaniowego? O ile masz stosowne warunki techniczne, możesz zostać właścicielem instalacji Fotowoltaicznej i czerpać z tego korzyści ekonomiczne.

Instalacja fotowoltaiczna a PROSUMENT

Kto to jest prosument? Właściciel instalacji Fotowoltaicznej to Prosument. Słowo Prosument bierze się od dwóch słów jakimi są producent i konsument.

Prosumentem może zostać każdy kto posiada umowę kompleksową zawartą z tym samym dostawcą i sprzedawcą energii elektrycznej. Zwracamy na to uwagę ponieważ jest to główny element aby móc korzystać z bilansowania.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Działanie instalacji fotowoltaicznej nie jest skomplikowane. Po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej i podłączeniu jej do sieci masz możliwość odebrania oddanej nadwyżki energii elektrycznej do swojego operatora. Zwróć uwagę iż najwięcej energii elektrycznej produkujesz  wtedy kiedy ona jest nam najmniej potrzebna, czyli w miesiącach wiosenno-letnich. Zaś zużywamy najwięcej w miesiącach jesienno-zimowych. Stąd masz możliwość magazynowania tej energii w systemie operatora abyś mógł ją odbierać wtedy kiedy jest ona nam potrzebna.

Czy operator Energetyczny pobiera opłaty za energię oddaną do magazynu? Operator jako takich opłat nie pobiera, lecz potrąca nam część zmagazynowanej energii. Jaka jest to wartość? Ta wartość jest różna w zależności od mocy instalacji, i tak w przypadku instalacji nie przekraczającej 10 kWp operator za magazynowanie potrąci nam 20% każdej kWh oddanej do sieci. Zaś w przypadku instalacji o mocy powyżej 10 kWp, ale nieprzekraczających mocy 50 kWp, operator obciąży nas 30% wartością każdej kWh oddanej do systemu energetycznego Operatora.

Należy zauważyć, że w całym rozliczeniu z operatorem nie ma informacji o cenie za jaką dzisiaj lub w nadchodzącym roku będziemy kupowali energię elektryczną. W rozliczeniu występuje tylko jednostka jaką jest kWh, stąd dla Inwestujących w instalację Fotowoltaiczną cena kWh jaka występuje na rachunku ma drugorzędne znaczenie.

Ile możesz zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?

Właściwie dobrana instalacja fotowoltaiczna instalacja pozwoli Ci zminimalizować koszty związane z energią elektryczną do opłat stałych, które musisz ponosić ze względu na utrzymanie naszego przyłącza energetycznego. Dla statystycznego gospodarstwa domowego pozwoli obniżyć koszty do około 150,00 zł rocznie.

W naszej firmie stawiamy bardzo duży nacisk na to, aby wielkość instalacji była uszyta na miarę potrzeb klienta.

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej

Na tym etapie należy też powiedzieć o Rządowych systemach wsparcia. Rząd aby wspomóc osoby chcące zainwestować w zieloną energię i wybudować instalację fotowoltaiczną, mogą skorzystać z programu Mój Prąd.

Program Mój Prąd jest skierowany do osób indywidualnych, czyli do statystycznego Kowalskiego. Każdy może wybudować sobie instalację o mocy od 2kWp do 10kWp i złożyć wniosek o dopłatę 5000 zł brutto. W tej kwestii nasz firma udziela wsparcia na całym etapie inwestycji. Wszyscy nasi klienci mogą liczyć na nasze merytoryczne wsparcie w wypełnieniu wniosku o dotację.

Należy się spieszyć ponieważ pula środków jest ograniczona.

Dodatkowo możesz skorzystać z tak zwanej Ulgi Termomodernizacyjnej i odliczyć koszty Inwestycji od dochodu. Korzystając z ulgi Termomodernizacyjnej możesz liczyć na zwrot z podatku dochodowego.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się zainwestować w własną elektrownię fotowoltaiczną, może amortyzować koszt zakupu. Mamy przygotowaną dla Ciebie ofertę finansowania za pomocą leasingu dla przedsiębiorców. Rolnicy zaś, koszt zakupu mogą odliczyć od podatku rolnego.

Jesteśmy już dość długo na rynku, współpracujemy z instytucjami pozwalającymi rozłożyć koszty Finansowania na Raty. W tej kwestii współpracujemy z Bankiem PNB Paribas, który to posiada przygotowaną ofertę nisko-oprocentowanych kredytów. Koszty związane z zakupem energii elektrycznej możemy przesunąć na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę instalacji fotowoltaicznej.